Proč a jak využít zápisník osobního rozvoje Amos

Amos02

V dnešní době, kdy umělá inteligence (AI) a digitalizace hrají stále větší roli v našich životech, je důležité být neustále připraven a rozvíjet své znalosti a dovednosti. Zápisník osobního rozvoje Amos není jen obyčejný zápisník. Je to váš průvodce, plánovač a pomocník na cestě k osobnímu a profesnímu růstu. V tomto článku se podíváme na to, jak vám Amos může pomoci a proč byste si ho měli pořídit.

Kdo může využít zápisník Amos?

Samozřejmě, že každý. Uvedené příklady níže mají za cíl spíše inspirovat konkrétní skupiny.  

 

Studenti

Pokud nepoužíváte našeho Student’s Asistenta, který je vytvořen na míru vysokoškolákům, pak Amos je skvělým parťákem při studiu různých předmětů nebo projektů. Úvodní analýza vás provede trychtýřem rozhodnutí, čemu, jak a proč se vlastně konkrétně chcete nebo potřebujete věnovat.

Příprava na zkoušky: Amos perfektně poslouží pro přípravu na zkoušky.

 • 4 kvadranty - využijete např. pro rozdělení jednoho předmětu na 4 důležité oblasti nebo například na letní a zimní semestr, když v jednom máte zkoušky a jejich popis, ve druhém zápočty, seminárky, apod.
 • Důležitá témata a jejich prioritizace - zde se zabývejte jednotlivými kapitolami daného předmětu či základnímu rozřazení témat ke zkouškám, která si rozdělte dle důležitosti
 • Poznámky s highlights - slouží pro vaše výpisky - buď přímo z předmětů a nebo jako příprava důležitých pointů ke zkoušce. Highlights jsou vysloveně body k nabiflování, které vás vždy přivedou k nějaké odpovědi
 • Závěrečné Akční plány můžete využít k plánu akčních kroků - co kdy v přípravě uděláte

Projektové úkoly: Když spolupracujete na výzkumném nebo studijním projektu, hodí se Amos jako alternativa Projektového zápisníku

 • 4 kvadranty - jednotlivé části či fáze projektu
 • Důležitá témata - pokud pracujete na projektu, můžete si v zápisníku rozplánovat jednotlivé kroky, od výzkumu až po prezentaci. Nezapomeňte na jejich prioritizaci. Získáte tím jasnou mapu, podle které budete postupovat.
 • Poznámky a highlights - zapisujte si poznámky z konzultací s profesory, nápady a další důležité informace.
 • Akční plány - můžete brát jako osobní plány nebo pro rozdělení konkrétních úkolů v týmu

Nadstavbové přednášky a semináře: Amos je skvělý jako pomocník na cestě osobního vzdělávání. Provede vás v úvodní části osobní analýzou toho, co je důležité a jak k tomu přistoupit. Výhodou je, že se poznámky neztratí nikde v cloudu, ale zůstanou navždy ve vaší knihovně a i když papír nemá vyhledávací funkci, při využití systematického přístupu najdete své poznámky mnohem rychleji než třeba na vašem Google Disku.

Chceš podpořit své studijní výsledky? Amose koupíš ZDE!

 

Manažeři

Manažeři mohou využít Amos jako nástroj pro zlepšení týmové práce a efektivity. Pomůže vám organizovat a sledovat vzdělávací aktivity vašeho týmu a plánovat rozvojové projekty.

 • Rozvoj týmu: Amos je nástrojem primárně pro osobní vzdělávání, tvorbu akčních plánů zavádějících nabyté vědomosti do praxe. Proto vytváří skvělý nástroj pro firemní školení. Ano, víme jak se doba, zejména od Covidu změnila. Právě proto. Množství digitálního smogu a informací přerůstá únosnou mez a přestože věříme v jedinečnost vašeho týmu, je vysoce pravděpodobné, že ne všichni jeho členové jsou systematici, kteří umí získané know how dobře archivovat pro budoucí využití. O rychlé implementaci do praxe ani nemluvě. Papírový Amos přináší nejen potřebnou strukturu, ale také prostor pro zklidnění, přemýšlení a revizi kdekoliv, kde není ani wi-fi, ba ani elektřina.
 • Projektové řízení: Při řízení projektů vám Amos pomůže s plánováním jednotlivých fází, sledováním pokroku a zaznamenáváním důležitých poznatků z porad. Zároveň se v něm jednoduše dají rozmyslet akční plány pro daný projekt, které si následně již odpřemýšlené zanesete do firemního systému projektového řízení, jakým je Asana, Trello, Freelo či jiné podobné apky. Jak na to se můžete inspirovat o několik řádků výše v sekci pro studenty.
 • Vlastní rozvoj: Jak již bylo řečeno, bývá Amos považován za nejsilnější nástroj právě v oblasti osobního vzdělání a rozvoje. Můžete nechat na svých lidech rozhodnutí v čem a proč se chtějí posunout. Fenomén AI před nás klade nejen velké příležitosti, ale také nutnou dávku sebevzdělávání a posíleného sebevědomí. Pokud chcete lidi ve svém týmu podpořit, dejte jim kredit na jakýkoliv online kurz a k tomu jim pořiďte Amose. Ať píšou rukou a ne jen do klávesnice. Na konci s nimi projděte jejich akční plán implementace získaných dovedností a znalostí do praxe. Posílí to nejen výkon, ale i mezilidské vztahy.

Amose pro svůj tým dostaneš TADY!

 

Podnikatelé

Dnešní doba klade na podnikatele neustále vyšší a vyšší požadavky a nároky. S dosud nabytým vzděláním a zkušenostmi si v dohledné době nemusíme vystačit. Proto je třeba kromě exekutivy, plánování a designování našich firem logicky i pravidelně studovat a vzdělávat se v nových oborech a příležitostech. Jak to máte vy? Máte zpracovaný svůj plán vzdělávání? V čem se potřebujete posunout? Zlepšit? Víte to?

Amos pomáhá podnikatelům zpracovat zejména své zkušenosti v kombinaci s nově nabytými dovednostmi. Pomůže vám ujasnit si, jaké oblasti ve vašem podnikání potřebují posílit, jaká témata chcete doplnit, jak, kde, kdy a v jaké prioritě. Z mnoha příkladů lze uvést:

 • Finanční řízení: Ne každý je účetní, natož finanční ředitel. Řada podnikatelů potřebuje vylepšit základní znalosti a Amos je skvělým průvodcem. Definujte oblasti a hlavní témata. Najděte zdroje a zapište se na potřebné kurzy. Studujte a aplikujte naučené okamžitě do praxe. Svět byznysu na nikoho nepočká…
 • Marketingové kampaně: Sledujete nejnovější marketingové trendy? A nejde vám z toho někdy hlava kolem? Sociální sítě, PPC reklamy, online nástroje, AI a algoritmy… A mohli bychom pokračovat. Úkolem podnikatele není vše znát a dělat. Úkolem podnikatele je najít správné lidi a ty umět kontrolovat. Když se pustíte na tenký led vzdělávání v marketingu, je dobré soustředit se na velká témata se znalostí detailu. Pak máte svůj marketing pevně v ruce, i když se o něj bude starat externista. Koneckonců Amos může velmi dobře sloužit jako nástroj vaší spolupráce, když si na začátku definujete důležité cíle v konkrétních oblastech, témata, kterým chcete dát pozornost. V poznámkách můžete mít poznámky ze všech online callů či osobních setkání a opět - akční plány vám pomohou s realizací a vzájemnou kontrolou důležitých milníků.
 • Řízení lidských zdrojů: Dejte svému týmu šanci se zlepšovat. Ukažte jim cestu osobního rozvoje a vzdělávání. Právě ostrý nástup AI přináší řadu otázek a obav, které odstraníte zejména tím, že vaši lidé poznají realitu. Můžete je poslat na kurz, koupit online akademii nebo najmout školitele přímo do firmy. Nenechte je zapisovat si poznámky všude možně. Dejte jim systém, který bude snadno pro vás kontrolovatelný na poradách či 1:1 meetincích.

Posuň své podnikání na další level. Amos čeká na tebe ZDE!

 

Pořadatelé eventů a konferencí

Konference už zase frčí naplno. Zaplaťpánbůh. Jste-li pořadatel konference a chcete svým návštěvníkům poskytnout něco speciálního, umíme pro vás vyrobit verzi Amose přímo na míru. Vy na druhou stranu dáte návštěvníkům nástroj pro lepší využití získaných informací. Návštěvníci si mohou zapisovat důležité body z přednášek a workshopů a vytvářet akční plány pro jejich zavedení do praxe.

Jak může Amos pomoci návštěvníkům eventů:

 • Konference: Návštěvníci si mohou do Amose zapisovat klíčové poznatky z přednášek, vytvářet si seznamy kontaktů a plánovat následné aktivity.
 • Workshopy: Účastníci workshopů mohou strukturovat své poznámky, zaznamenávat praktické tipy a vytvářet plány pro zavedení naučených dovedností.
 • Networking: Pořadatelé mohou Amos využít k plánování a organizaci networkingových aktivit a sledování následných spoluprací. 

Jak v článku výše zaznělo, prakticky každý z nás dnes řeší jistou míru přetížení a je čím dál víc složitější získat klid a nadhled. Fenomén AI nám do životů přináší jistou dávku dalšího napětí, očekávání a také nejistoty. Proto právě nyní stoupá mnohem více nutnost sebevzdělání, a to na úrovni jednotlivce, týmu či celé firmy. Amos je vhodným nástrojem pro zklidnění a strukturování všech vzdělávacích aktivit. Je snadno přizpůsobitelný vašim potřebám.

Je to váš průvodce, plánovač a pomocník, který vám i vašim týmům pomůže zvládnout náročné výzvy moderního světa. Ať už jste student, manažer, podnikatel nebo pořadatel eventů, či kdokoliv jiný, Amos vám poskytne nástroje a strukturu pro efektivní vzdělávání a zavedení nových poznatků do praxe.

Žádná konference nedopadne lépe, když si lidi odnesou, co potřebují. Pomůžeš jim tady.

 

Využijte blížící se léto k vašemu posunu vpřed. Držíme palce!