Stezka středozemím Via Czechia

Stezka Středozemím vás zavede od nejsevernějšího po nejjižnější bod České republiky. Pokud rádi poznáváte krásy naší vlasti, vydejte se s knihou Jana Hocka na cestu středem naší země!

 
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: KS
349 Kč
Stezka středozemím Via Czechia

Cestou od severu na jih (nebo naopak?)

Stezka Středozemím začíná v Šluknovské pahorkatině v Lužických horách a končí až na Českokrumlovsku. Vede osmi oblastmi, které lze definovat jako turistické celky. Výhodou je, že začátek i konec každého úseku je dobře dostupný veřejnou dopravou, takže stezku můžete projít po částech. Pokud byste ji prošli celou, seznámíte se se čtyřmi chráněnými krajinnými oblastmi, mnoha přírodními rezervacemi a památkami. Celou trasu můžete absolvovat po pěších značených cestách, s výjimkou několika málo neznačených úseků.

Výhodou je, že každá etapa končí v místě s možností ubytování, ať už je to penzion, kemp nebo tábořiště.

Základní pěší varianta stezky měří 569 km a je rozdělena na 27 etap, jejichž průměrná délka je 20-25 km.

Ani milovníci vodáctví nepřijdou zkrátka. Část stezky lze splout, například úsek mezi Táborem a Týnem nad Vltavou, nebo Vltavu od Vyššího Brodu do Českých Budějovic.

Kniha, se kterou se neztratíte

Předností této knihy je přehlednost a systematičnost. Jan Hocek terén dokonale zmapoval a rozdělil knihu do osmi oblastí a 27 etap. U každé etapy najdete mapku trasy, znázornění převýšení, výčet hlavních zajímavostí a nádherné fotografie. Samozřejmostí jsou údaje o délce trasy, ubytování, převýšení a startovním a cílovém místě. To vše je doplněno zajímavým, popisným a praktickým textem, včetně záznamů „Z deníku“ – osobních poznatků, dojmů, rad a tipů.